NODES SPORT NETTING KATALOG

Ayak Tenisi Filesi ve Teknik Bilgiler

Ayak Tenis Filesi - File Atolyesi

Ayak Tenisi Filesi ve Teknik Bilgiler

Ayak Tenisi Filesi, Ülkemizde ve dünyada gelişmekte olan ve hızla yaygınlaşan Ayak Tenisi, futbol odaklı, tenis ve voleybolun bazı ögelerini içinde bulunduran bir spordur. Raket veya tenis topu kullanılmaz ve hemen tüm alanlarda oynanan bir spordur, Özellikle futbolcuların ve futbol yeteneklerini geliştirmek isteyen insanların tekniklerini geliştirmek ve top hakimiyetini arttırmak için de yaptıkları bu spor, rutin antrenmanların dışında iyi bir değişiklik olarak da görülmektedir.

Ayak Tenisi tekler, çiftler ve üçler şeklinde oynanıyor. Saha ölçüleri tekler ve çiftler maçında 8.2m × 12.8m, üçler maçında ise 8.2m × 18m şeklindedir. Futbol topu kullanılarak oynanan bu oyunda amaç, vücudun eller ve kollar dışındaki bölgelerini kullanarak topu karşı tarafa geçirmektir. Oyun servis servis atışıyla başlıyor. Servisi karşılayan oyuncu, topun yerde bir kez sekmesine izin vererek doğrudan vuruşla ya da paslaşarak topu rakip sahaya gönderiyor. Top fileye takıldığında, saha çizgilerinin dışına düştüğünde veya 3 vuruşta karşı tarafa geçirilemediği’nde rakip takım 1 sayı alıyor. Setler 11 veya 21 sayıda sonuçlanıyor ve iki set alan takım maçı kazanıyor.

Hızla tanınan ve yaygınlaşan bu branşa ülkemizde de büyük ilginin olduğu ve yakın gelecekte sevilen ve oynanan popüler spor dallarından biri olacağı söylenebilir.

Ayak Tenisinin en önemli ekipmanlarından olan Ayak Tenisi Filesini tarafımızdan güvenle tedarik edebilirsiniz. Portatif demir set ve ayrıca file satışımız da mevcuttur. Web sitemiz üzerinden daha fazla bilgi alabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

Ayak Tenisi oyun alanında, saha ebatlarını sabitlemek ve oyun alanını belirli ölçülere getirebilmek için mağaza bölümümüzde bulunan saha çizgi setlerini inceleyebilirsiniz.


İlgili Ürünler


İlgili Yazılar

Ayak Tenisi Filesi – V2

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir