NODES SPORT NETTING KATALOG

Badminton Filesi – Genel Bakış

Badminton Filesi – Genel Bakış

Badminton, raketler ve kaz tüyünden yapılan bir badminton topu ile oynanan, tenis oyunları grubundan bir spor dalıdır. Badminton oyununda amaç topu Badminton Filesi üzerinden rakip sahaya göndermektir. Oyun teke tek iki oyuncuyla veya ikişer kişilik takımlar halinde dört oyuncuyla oynanır. Oyunda her set 15 puandır. 15 puana 2 puan farkla ulaşan ilk oyuncu veya takım seti kazanmış olur. Puan farkı 2’den az olduğu takdirde aradaki fark 2 oluncaya dek oyuna devam edilir. Topun fileyi aşamaması, saha dışına çıkması ya da boy hizasını geçmesi durumunda rakip taraf bir puan kazanmış olur. Badminton 6.10×13.40m ebatlarında bir kortta oynanır. Mantar ya da plastik başlığa takılmış 14-16 tüyden oluşan bir adet Badminton Topu ve iki adet Badminton Raketi ile oynanır. Sahanın ortasında 1.55m yüksekliğinde bir Badminton Filesi bulunmaktadır.

Badminton Filesi Genel Özellikleri

Badminton Filesi sahada tarafların bölgelerini belirlemek ve oyunun puanlamasını sağlamak için kullanılan, oyundaki en önemli malzemelerden biridir. 6.10m uzunluğunda sahayı ortadan ikiye bölen ve tarafların oyun alanlarını belirleyen Badminton Filesi Ağı, 20-25mm aralığında ağ gözleri oluşturularak ince, hafif ve esnek bir yapıda üretilir. Badminton oldukça hafif bir topla oynanan ve diğer sporlara oranla pek fazla risk barındırmayan bir spordur. Bu sebeple Badminton Filesi Ağı da aynı şekilde ince ve hafif olarak üretilir. Filenin üst branda kısmında file ağının gerilmesini sağlayan polyester halat bulunur. Badminton Filesi Ağı düğümlü ve düğümsüz olarak üretilebilir. Polyamid ve Polieliten hammadde ile üretilen özel ipliklerden imal edilir.

Nasıl Üretilir?

İlk olarak yüksek mukavemetli özel ipliklerle dokunmuş olan file ağının uygun ölçülerde kesimi yapılır. Daha sonra dikiş makinesinde filenin alt ve kenar kısımlarına polyester dikiş iplikleriyle, polyester biye kesimli brandalar dikilir. Son olarak üst branda içerisine eklenen, gerdirme işlemini sağlayacak yüksek mukavemetli polyester halat dikilerek dikiş işlemi tamamlanır. Dikiş işleminin ardından, belirlenen bölgelere özel pres makineleri ile pirinç & krom kuşgözleri eklenerek köşe bölümleri güçlendirilir ve kullanıma hazır hale getirilir. Badminton Filesi, spor fileleri ağları ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler

Badminton Filesi Ağı - Maç Filesi - Yakın Detay


İlgili Yazılar

Badminton Filesi – Teknik Bilgiler

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir