NODES SPORT NETTING KATALOG

Badminton ve Filesi

Badminton ve Filesi

Badminton Nedir?

Badminton, kaz tüyünden yapılmış bir badminton topunu raketler ile karşı sahaya geçirmeyi amaçlayan, tenis oyunları grubuna dahil bir spor dalıdır. Badminton hemen hemen her yaş grubunun oynayabileceği ve profesyonelleşebileceği bir spordur ve öğrenmesi oldukça kolaydır. Tüytop olarak da bilinen Badminton, çok hafif bir top ile oynanır ve diğer sporlara nazaran son derece risksizdir.
Badminton, iki kişi ile teke tek bir müsabaka şeklinde veya ikişer kişilik takımlar halinde dört kişi ile oynanabilir. Bu spor için gerekli malzemeler ise; 4,73 ila 5,50 g ağırlığında 14 veya 16 tüyden oluşan bir badminton topu, badminton raketleri, esnek badminton ayakkabıları ve rakip sahaları ayırmak için bir adet Badminton Filesidir. 13,40 m uzunluğunda bir kortta oynanır. Kortun genişliği ise teklerde 5,18 m, çiftlerde 6,10 m’dir. Bu kortun tam ortasında ise rakip sahaları belirlemek üzere 1,55 m yüksekliğindeki Badminton Filesi bulunmaktadır.

Badminton Filesi

Badminton Filesi oyunda skorların belirlenmesi ve tarafların bölgelerinin ayrılması için gereklidir. Bu sporda raketler ve toplar gibi file de son derece hafiftir. Oldukça hafif malzemelerden imal edilen Badminton Filesi, 20 – 25 mm aralığında ağ gözlerine sahiptir. Badminton Filesi ağ gözleri düğümlü ve düğümsüz olarak iki farklı şekilde üretilir. Badminton Filesinin üst kısmında içinden polyester halat geçen bir branda bulunur. Üst brandadaki polyester halat gergin ve fit bir görüntü oluşturur ve filenin sabitlenmesini sağlar.

Badminton Filelerimiz poyamid ve polieliten hammaddelerden meydana gelmiş özel ipliklerden imal edilmektedir. Bu iplikler oldukça hafif, esnek ve kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Bu özel ipliklerden dokunmuş olan filenin uygun ölçülerde kesimi yapılır ve daha sonra filenin etrafına polyester biye kesimli brandalar eklenir. Üst branda içerisine yüksek mukavemetli polyester halat eklenerek dikiş işlemi tamamlanır. Daha sonra özel pres makineleri ile pirinç & krom kuşgözleri eklenir. Badminton Filelerimizde tüm modeller mevcuttur. Bireysel, ticari ve profesyonel maç ağları bulunmaktadır. Badminton Filesi, diğer spor fileleri ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Badminton Filesi

Badminton Filesi – Standart

Badminton Filesi – Profesyonel


İlgili Ürünler

Badminton Filesi - Profesyonel - Genel

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir