NODES SPORT NETTING KATALOG

Basketbol Pota Filesi – V2

Basketbol Filesi - Blog

Basketbol Pota Filesi – V2

Basketbol Nedir?

Basketbol el ile idare edilen 600 – 650 gram ağırlığında bir basketbol topuyla, kenarda 7 sahada 5 olmak üzere toplamda 12 kişiden oluşan iki takımla oynanan bir spor dalıdır. Bu oyunda amaç yere paralel konumdaki pota adı verilen bir çemberden basketbol topunu geçirerek rakip takımdan daha fazla sayı almaktır. Basketbol potası, 45 cm çapında bir çember ve buna asılı alt kısmı açık bir fileden oluşur. Basketbol potasının yüksekliği Avrupa standartlarına göre 3.05 metredir. Oyun, orta saha çizgisinde her takımdan birer oyuncu arasında yapılan hava atışı ile başlar ve onar dakikalık dört periyot boyunca devam eder. Basketbol, orta çizgi ile ikiye ayrılan 28m × 15m boyutlarında dikdörtgen bir sahada oynanır.

Basketbol Pota Filesi

Basketbol Potası, oyunda skorun belirlenmesi için gerekli olan oyundaki önemli ekipmanlardan biridir. Basketbol Pota Filesi Ağının işlevi topun potadan geçmesine engel olmayacak şekilde topun hızını bir miktar yavaşlatmaktır. Bu nedenle Pota Filesi Ağı genleşebilen esnek bir yapıda olmalıdır. Bu da filenin alt kısmının daha dar bir görünüme sahip olmasına neden olur. Basketbol Pota Filesi Ağlarının esnekliği kadar ağırlığı da önemlidir. Filenin herhangi bir şekilde toplanmasının ya da karışmasının önüne geçmek için Basketbol Pota Filesi Ağının uygun ağırlıkta olması gerekir. Aynı zamanda Basketbol Pota Filesi Ağları kullanım amacına göre farklı malzemelerden üretilebilir. Yoğun bir kullanımın söz konusu olduğu ticari ve profesyonel alanlarda polyamid ve polyester malzeme tercih edilirken antrenman gibi daha az kullanımın söz konusu olduğu alanlarda polieliten ve pamuk iplikler tercih edilmektedir.

Basketbol Pota Filesi Ağlarını naylon, polyester ve pamuklu iplikler kullanarak imal ediyoruz. Kullanım amacına uygun ve kaliteli hammaddeler ile ürettiğimiz Pota Filesi Ağı uzun yıllar ilk günkü formunu koruyarak kullanım sağlar. Açık ve kapalı sahalarda amatör ve profesyonel kullanıma uygun olarak üretilen Basketbol Pota Filesi Ağlarımız tüm iç ve dış mekân koşullarına uygun olarak üretilmiştir. Farklı renk seçeneklerinin mevcut olduğu Pota Filesi Ağları paket halinde çift olarak satılmaktadır. Basketbol Pota Filesi ve diğer ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler

Basketbol Filesi - 3mm Floş (1)Basketbol Filesi - 5mm Profesyonel


İlgili Yazılar

Pota Filesi – Potanın Vazgeçilmezi.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir