NODES SPORT NETTING KATALOG

Crossfit ve Verimlilik

Crossfit ve Verimlilik

Crossfit Nedir ve Ne İçin Yapılır?

Hemen hemen her sporcu, spor yaparken hızlı bir şekilde kalori yakmak ve yapılan antrenmanların etkisini vücudunda kısa sürede görmek ister. Sürekli yüksek tempo ve yüksek nabızda kalınan, yüksek yoğunluklu bir antrenman metodu olan Crossfit tam olarak buna olanak sağlar. Bu fonksiyonel antrenman metodunun amacı tabii ki yalnızca hızlı bir şekilde kalori yakmak ve kas kütlesini arttırmak değildir. Crossfit tüm vücudun ve kas gruplarının aynı anda çalışmasını sağlar. Böylece esneklik, denge, dayanıklılık, hız, çeviklik ve koordinasyon gibi pek çok farklı getiri sağlanır. Crossfit temel jimnastik hareketleri, kondisyon egzersizleri, halter ve atletizm hareketlerini içinde barındıran antrenmanlardan meydana gelir. Yüksek tempoyla ve kısa dinlenme aralıklarıyla çalışıldığı için antrenmanlar kısa sürede tamamlanır ve en kısa süre içinde en yüksek verim alınır. Crossfit egzersizlerinde sporcunun kendi vücut ağırlığıyla ve serbest ağırlıklarla çalışılır. Bu antrenman türünün birkaç tane basit ama son derece işlevsel ekipmanı vardır.

Crossfit Halatı

Kardiyo ve güç antrenmanlarını bir arada yapmanın en iyi yollarından bir tanesi Crossfit Halatı ile yapılan antrenmanlardır. Halat gibi görünüşte oldukça basit bir malzeme ile pek çok farklı egzersiz yapabilir ve kısa süre içinde bir egzersizden alınacak en fazla verimi alabilirsiniz. Crossfit Halatı ile, vurma hareketleri, zıplama hareketleri, dalga hareketleri ve omuz hareketleri yaparak farklı şekillerde çalışabilir ve vücudunuzdaki tüm kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. Halat egzersizleri kas kütlesinin artmasını, kasların güçlenmesini, vücudun koordine edilmesini, hızlı bir şekilde kalori yakılmasını ve vücudun şekillenme periyodunun kısalmasını sağlar.

Crossfit Halatı ile yapılan egzersizlerden beklenen verimin alınabilmesi için Crossfit Halatının belirli kriterlerde olması gerekir. Hem egzersizden verim alınabilmesi hem de herhangi bir kazanın ya da incinmenin yaşanmaması için Crossfit Halatının doğru şekilde kavranması önemlidir. Halatın doğru şekilde kavranması için iki önemli etken vardır. Bunlardan biri halatta tutma yerlerinin bulunması, diğeri de halatın uygun kalınlıkta olmasıdır. Crossfit Halatının uygun kalınlıkta olması için çapı 35 mm ila 42 mm aralığında olmalıdır. Daha ince veya daha kalın bir çap halatı kavramayı zorlaştıracaktır. Crossfit Halatında bulunması gereken bir diğer özellik ise dayanıklılıktır. Egzersiz esnasında sporcu bütün gücünü bu halat üzerinde kullanırken halatın bütünlüğünü ve mukavemetini koruması gerekir.

Crossfit Halatlarımız polyester malzemeden üretilmektedir. Crossfit Halatlarında her ebatta üretimimiz mevcuttur ve 40 mm ideal kalınlığındadır. Crossfit Halatı ve diğer ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler


İlgili Yazılar

Crossfit Nedir ?

Crossfit Halatları

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir