NODES SPORT NETTING KATALOG

Genel Özellikleri ile Voleybol ve Filesi

Genel Özellikleri ile Voleybol ve Filesi

Voleybol 19. Yüzyılın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde ortaya çıkan ve zaman içinde tüm dünyada popüler hale gelen bir spor dalıdır. Günümüzde okullarda, spor organizasyonlarında ve farklı oyun alanlarında her yaş grubundan insan tarafından amatör ve profesyonel olarak oynanmaktadır. Bu oyunda amaç, 260 – 280 gram ağırlığındaki voleybol topunu voleybol filesi üzerinden rakip takımın sahasına düşürerek sayı almaktır ve aynı şekilde rakip takımın sayı almasını engellemektir. Voleybol, engebesiz ve kaymaz bir zemine sahip olan 18 × 9 m² ölçülerinde dikdörtgen bir voleybol sahasında; altışar oyuncudan oluşan iki takım ile oynanır. Voleybol için gerekli ekipmanlar; deri veya sentetik deriden imal edilen bir voleybol topu ve orta çizginin üzerinden sahayı ikiye bölen bir voleybol filesidir.

Voleybol Filesi

Voleybolda oyun genel olarak file üzerine kuruludur. Düşey olarak orta çizginin üzerinde bulunan Voleybol Filesi, sahayı ikiye bölerek takımların alanlarını belirler ve puanlamada önemli bir rol oynar. Standart Voleybol Filesi erkekler için 2,43 m ve kadınlar için 2,24 m yüksekliğinde, 1 m genişliğinde ve 9,50 m uzunluğundadır. Voleybol açık ve kapalı olmak üzere farklı sahalarda oynanabilir. Bu yüzden saha şartlarına uygun olacak şekilde farklı özelliklere sahip Voleybol Fileleri üretilmektedir. Profesyonel Voleybol Filelerinin etrafında 5 cm genişliğinde bir bant bulunur. İçinden elastik kablo geçirilen bu bant, Voleybol Filesinin gergin olmasını sağlarken file örgüsünü de koruyarak file ağının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Voleybol Filesi Ağlarımız profesyonel ve amatör kullanıma uygun şekilde üretilmiş olup açık ve kapalı tüm sahalarda kullanılabilmektedir. Ürünün üretim hattındaki ilerleyişinde ilk olarak uygun ölçülerde kesim işlemi gerçekleştirilir. Tüm gözlerin nizami kare biçiminde olmasına dikkat edilerek kenar kısımlara polyester brandalar eklenir. Aşınma ve kopma yaşanmaksızın uzun yıllar kullanım sağlar. Voleybol Filesi Ağlarında renk, iplik, göz açıklığı gibi özelliklerde kişiselleştirme hizmetlerimiz bulunmakla birlikte branda üzerine reklam ve özel isim gibi kişiselleştirme seçeneklerimiz de mevcuttur. Voleybol Filesi Ağları, diğer spor ürünleri ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler

Voleybol Filesi - Neon - Yeşil


İlgili Yazılar

Voleybol – V-4

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir