NODES SPORT NETTING KATALOG

Kayak Pisti Güvenlik Filesi Ağı

Kayak Pisti Güvenlik Filesi

Kayak Sporu ve Kayak Pisti Güvenliği

Kayak, yumuşak kara batmadan gerekli ekipmanlar yardımıyla kar üzerinde kayarak ilerlemek suretiyle yapılan bir spor dalıdır.

Kış turizminin vazgeçilmez spor dallarından ve eğlencelerinden biri olan kayağın tarihçesi de bin yıllar öncesine dayanıyor. İlk önce karda batmamak için insanların çeşitli ağaçlardan, çeşitli şekillerde parçalar yapmasıyla ortaya çıktığı düşünülüyor. Sibirya, Moğolistan ve Altaylar’da ortaya çıkmış ve daha sonra Kuzey Amerika, Balkanlar, Anadolu ve Kuzeybatı yönünde İskandinavya ve İzlanda’ya doğru yayılmıştır. Topraklarımız üzerinde de bin yıllar önce Baykal Gölü çevresinde karda yürüme aracı olarak kullanılmaya başlanmış ve artık günümüzde sevilen ve kış aylarının vazgeçilmezi haline gelen popüler bir spordur.

Oldukça popüler olan ve sevilen bu sporu ne yazık ki her alanda yapmak mümkün değildir. Kayak sporları diğer spor dallarına kıyasla daha riskli bir spor dalıdır. Bu yüzden kayak merkezleri bizim için kaymaya uygun alanları belirler ve bu alanlarda güvenli bir şekilde kayak yapmamızı sağlar. Oldukça kaygan olan zeminde, olabildiğince hızlı gitmek için tasarlanmış kayaklarla birlikte bazı kazaların yaşanması da oldukça olasıdır. Kayak pistinin güvenliği sağlanmadığı takdirde kayıp, donma, yaralanma ve hatta can kaybına yol açacak kazalar yaşanabilir. Her şeyden önce insanın başına gelebilecek herhangi bir kazanın ve zararın telafisi oldukça zordur. Bu yüzden kayak pistlerinde güvenlik her şeyden önemlidir.

Kayak pistlerinde, kayak yapmaya uygun güvenli alanların belirlenmesinde Kayak Pisti Güvenlik Fileleri kullanılır. Kayak Pisti Güvenlik Fileleri kullanmak, kayak yapılabilecek güvenli alan ile kayak yapılması tehlikeli olan ağaçlık bölgelerin ya da çok dik yamaçların, uçurumların olduğu bölgeleri birbirinden ayırarak olası kaza ve kayıpların önüne geçmek için alınacak oldukça önemli, etkili ve işlevsel bir önlemdir. Kayak Pisti Güvenlik Filelerinin, hızla gelen çarpmalara ve sert iklim koşullarına dayanıklı olması gerekir. Bu fileler kayakçıların can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Tam da bu yüzden kullanılan Kayak Pisti Güvenlik Filelerinin kaliteli ve yüksek mukavemette olması gerekir ve harhangi bir güvenlik açığı oluşturmamalıdır.

Kayak pistinde kayakçıların, izleyicilerin, tatilcilerin ve pist personelinin can güvenliğini korumak adına kullanılan Kayak Pisti Güvenlik Filelerinin yüksek mukavemette, kaliteli ve uygun hammaddeyle üretimini yapmaktayız. File içeriğinde kullandığımız poyamid hammadde ile yüksek hızda oluşan temaslarda dahi mukavemetini korumakta, güvenlik açığı oluşturmamaktadır. Kayak Pisti Güvenlik Filesi ürünlerimizde renklendirme ve kişiselleştirme seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden daha fazla bilgi alabilir, ücretsiz keşif ve montaj hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.


İlgili Ürünler

Güvenlik Filesi - 6mmx50mm - Polyamid - GriGüvenlik Filesi - 6mmx100mm - GenelGüvenlik Filesi - 4mmx40mmGüvenlik Ağı - 4mmx50mm - Gri


İlgili Yazılar

Kayak Pisti ve Güvenliği

 


    Teklif Al