NODES SPORT NETTING KATALOG

Crossfit Halatları

Crossfit Halatları

Crossfit Halatı, vücut geliştirme çalışmalarından farklı olarak, tüm vücudu ve kas gruplarını çalıştırmayı hedefler. Vücudun bütün bölgelerini baz alarak antrenmanlardan daha fazla yarar sağlar. Aynı zamanda nabzı yüksek derecede tutarak anterenmanların olabildiğince hızlı tamamlanmasını ve daha fazla kalori yakılmasını hedefler. Crossfit egzersizlerinde en etkili egzersiz ekipmanlarından biri halattır.

Crossfit Halatı ile tek bir antrenman seansında hem kardiyo hem kuvvet antrenmanını bir arada yapabilirsiniz. Halatlar özellikle zamana dayalı egzersizleri için idealdir. Halat egzersizlerinde hızlı bir şekilde kalori yakarken ve sağlam bir şekilde kaslarınızı geliştirirken, yağ yakma ve vücut şekillendirme periyodunuzu da kısaltırsınız. Bu egzersizler dayanıklılığı ve odaklanmayı arttırır ve genel kuvvet seviyenizin yükselmesine yardımcı olur.

Crossfit halatlarında, antrenmanların verimli olabilmesi adına aranan bazı önemli özellikler vardır. Antrenmanlarınızın verimli geçmesi için nasıl bir halat kullandığınız önemlidir.

Crossfit halatlarında, halatı sağlam bir şekilde kavrayabilmek adına tutma yerlerinin bulunması önemlidir. Halatın çapı 35 ile 42 mm aralığında olmalıdır. 42 mm’den daha kalın bir çap halatı kavramayı zorlaştıracaktır. Halatın boyu ise 8 ile 20 metre aralığında olmalıdır. Halatın boyunun kısa olması egzersizlerin verimini düşürecektir. Aynı zamanda halatın oldukça dayanıklı olması gerekir. Sporcu tüm kas gruplarını çalıştırmayı hedeflerken bütün gücünü bu halat üzerinde kullanacaktır. Bu yüzden Crossfit Halatları dayanıklı olmalı ve zamanla aşınmamalıdır. Tam da bu noktada güvenilir ve kaliteli bir halat tercih etmek oldukça önemlidir.

Crossfit Halatlarımız, polyesterden üretilmekte, üç kol bükümlü örgü olup, sürtünmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Her ebatta üretimini yaptığımız halatlarımız 40 mm ideal kalınlığındadır ve profesyonel kullanıma uygundur.


İlgili Yazılar

Crossfit Halatı ve Teknik Bilgiler


İlgili Ürünler    Teklif Al