NODES SPORT NETTING KATALOG

Hentbol ve Kale Ağları

Hentbol ve Kale Ağları

Hentbola Genel Bakış

Hentbol, altı saha oyuncusu ve bir kaleci olmak üzere yedişer oyuncudan oluşan iki takım ile oynanır. Bu oyunda amaç, futbolda olduğu gibi, kurallar dahilinde rakip kaleye gol atarak sayı almak ve rakip takımın gol atmasını önlemektir. 40 × 20 m ölçülerinde bir hentbol sahasında oynanır. Hentbolda topa vücudun dizden aşağı kısımları ile dokunmak yasaktır. Yalnızca kaleci topa tüm uzuvları ile dokunabilir ve kaleyi tüm vücudu ile savunabilir. İlk olarak Almanya ve İskandinavya’da ortaya çıkan hentbol, ülkemizde ilk olarak 1927 yılında İstanbul’da oynanmıştır. Günümüzde resmi olarak 150 ülkede oynanan ve dünyanın neredeyse her yerinde ilgi gören hentbola, özellikle Avrupa’da büyük bir ilgi vardır. Hentbol için gerekli ekipmanlar; erkekler için 425 – 475 gram, kadınlar için 325 – 400 gram ağırlığında bir hentbol topu ve 200 cm × 300 cm × 100 cm ölçülerinde iki adet hentbol kalesidir.

Hentbol Kale Filesi

Hentbol oyununda kale filesi, takımların skorlarının belirlenmesini sağlar. Diğer kalelerden farklı olarak Hentbol Kale Filesinin içerisinde stop net denilen ve top çarptığında topun dışarı çıkmasını engelleyen ikinci bir file perdesi bulunur. Hentbol Kale Filesi Ağı profesyonel müsabakalarda genel olarak siyah ya da beyaz renkte tercih edilir ve standart olarak polyamid malzemeden imal edilir. Hentbol Kale Fileleri açık ve kapalı sahalarda kullanıma uygun olacak şekilde, suya ve güneş ışınlarına dayanıklı olarak üretilirler. Aynı zamanda Hentbol Kale Filelerinin top darbeleri ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklılığını koruması, uzunca bir süre aşınma ve kopma yaşanmaması gerekir. Profesyonel, amatör, antrenman amaçlı ve bireysel olarak kullanımı mümkündür ve kullanım amacına uygun özelliklerde üretilmiş olması gerekir.

Hentbol Kale Filelerimiz, yüksek mukavemetli polyamid ipliklerden üretilmiş olup iç ve dış mekân koşullarına dayanıklıdır ve tüm sahalarda kullanıma uygundur. 200 × 300 × 100 cm standart ölçülerinde üretilen Hentbol Kale Filesi Ağlarımızın talep halinde kişiselleştirilmiş ölçü, renk ve göz açıklığında üretimi mümkündür. Hentbol Kale Filesi ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler


İlgili Yazılar

Kale Çeşitleri ve Kale Filesi Ağları

Hentbol Kale Filesi

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir