NODES SPORT NETTING KATALOG

Kaleler ve Kale Filesi

Kaleler ve Kale Filesi

Kaleler; futbol, hentbol, hokey, su topu ve benzeri birçok takım sporunun vazgeçilmezi ve en önemli envanterlerinden biridir. Kale ile yapılan sporlarda kalenin görevi oyun skorunun belirlenmesi ve oyunun sonuçlandırılmasıdır. Kaleler basitçe aralarına kale filesi ağı gerilmiş demir veya alüminyum kale direklerinden meydana gelir. Kale ile oynanan takım sporlarının çoğunda Kale Filesi Ağlarının kalitesi ve sağlamlığı büyük önem taşır. Örneğin hokey gibi sert bir oyunda kale filesi hokey diskini durduramaz ve kopma meydana gelirse gerek sporcu gerek seyirciler için ciddi yaralanmalar söz konusu olabilir. Ya da futbol gibi hızlı tempolu bir oyunda gelen sert ve hızlı top darbeleri file ağında yırtılma ve kopma meydana getirdiği takdirde oyunun verimi önemli ölçüde düşecektir.

Nizami Kale Filelerinin Genel Özellikleri

Nizami Futbol Kalesi Filelerinde standart ölçüler 244 × 732 × 200 cm’dir. Kale Filesi Ağları açık ve kapalı sahalarda kullanıma uygun olmalı; güneş, yağış ve soğuk gibi etkenlere karşı dayanıklı olmalıdır. Aynı zamanda hızlı darbelere karşı uzun süre mukavemetini koruması gerekir. Bu sebeplerden dolayı Nizami Kale Fileleri genel olarak polyamid malzemeden üretilir. Polyamid hammaddeden üretilen Kale Filesi Ağları esnek yapı sayesinde hızlı darbeler karşısında kopma göstermez ve su, güneş, soğuk gibi dış mekân koşullarına karşı dayanıklılık sağlar. Kullanım amacına uygun ve kaliteli malzemelerden üretilen Nizami Kale Fileleri herhangi bir problem oluşturmaksızın uzun yıllar kullanılabilir.

Üretimini yaptığımız Nizami Kale Fileleri yüksek mukavemetli polyamid iplikler kullanılarak imal edilmektedir. Polyamid ipliklerin esnek yapısı ve overlok destekli dikiş detayı sayesinde kopma yaşanmadan tüm darbeleri sönümler. Suya ve güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Kopma ve aşınma yaşanmadan uzun süre kullanım sağlar. 244 × 732 × 200 standart ölçülerinde olup, talep halinde özel ebatlar ile üretim mümkündür. Renk, iplik kalınlığı ve göz açıklığı gibi noktalarda da kişiselleştirme hizmetimiz mevcuttur. Nizami Kale Filesi Ağlarında el dokuması ve makine dokuması olmak üzere iki farklı çeşit üretilmektedir. Nizami Kale Fileleri, spor ürünleri ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler


İlgili Sayfalar

Halısaha Kale Filesi

Minyatür Kale Filesi

Kale Çeşitleri ve Kale Filesi Ağları – Blog

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir