NODES SPORT NETTING KATALOG

Merdiven Filesi ve Önemi

Merdiven Filesi Ağı - Genel

Merdiven Filesi ve Önemi

Hemen hemen her yapıda bulunan merdivenlerin, ne yazık ki her zaman güvenliği yeterince sağlanmış olmayabiliyor. Yüksek yapılarda merdiven güvenliği, üzerinde titizlikle durulması gereken hayati bir konu. Kalabalık ortak yaşam alanlarında yüksekten düşme gibi kazaların önüne geçebilmek için Merdiven Güvenlik Filesi uygulaması hayat kurtarıcı bir önlem oluğu gibi, kullanımının zorunluluk taşıdığı da söylenebilir. Özellikle çocukların yoğunlukla bulunduğu alanlarda merdivenler ciddi bir risk unsurudur. Bu alanlarda sadece yetişkin gözetimi ise maalesef çocukların güvenliğini sağlamak için yeterli olmuyor. Okullarda güvenliği sağlanmamış merdivenlerin etrafında çocukların koşuşturması, oynaması, hatta sadece korkuluklara yaslanması bile risk oluştururken; çocukların tırabzanlardan kaymak ya da korkulukların diğer tarafına geçmek gibi riskli davranışlarını kontrol etmek de her zaman mümkün olmayabiliyor. Yüksek yapılardaki merdivenler ve merdiven boşlukları çocuklar için olduğu gibi yetişkinler için de tehlike arz edebiliyor. Bu yüzden büyük yapılarda ve kalabalık alanlarda merdiven güvenliği ihmal edilmemeli ve alana en uygun Merdiven Güvenlik Filesi uygulanmalıdır.Merdiven Güvenlik Filesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Merdiven Güvenlik Fileleri, hareket alanını kısıtlamadan bireysel ve toplu düşmelerin önüne geçmeyi amaçlayan güvenlik sistemlerdir. Merdiven güvenliğinin tam anlamıyla sağlanabilmesi için uygulanan Merdiven Güvenlik Filesinin kullanıma uygun olduğundan emin olunmalıdır. File seçerken ürünün TSE EN standartlarına uygunluğuna dikkat edilmeli ve polyester değil %100 polyamid ürünler tercih edilmelidir. Filenin ölçüleri, uygulama şekli ve göz açıklığı gibi özellikleri ise uygulama yapılacak kullanım alanına göre değerlendirilmelidir. Örneğin anaokulu ve ilkokul gibi alanlarda çocukların filenin üzerine çıkmasını önlemek adına, filenin yatay olarak değil tavandan zemine tünel şeklinde uygulanması tercih edilmeli ve göz aralığının çocukların tırmanamayacağı genişlikte olmasına dikkat edilmelidir. Merdiven Güvenlik Filesinin uygulanacağı tüm yapılarda alanın ölçülerine tam olarak uygun olması ve hiçbir boşluk bırakılmadan alanı tamamen kapatacak şekilde monte edilmesi gerekir.


Merdiven Güvenlik Filesi ürünlerimiz %100 polyamid hammaddeden imal edilmiş olup TSE EN standartlarına uygundur. Ürünlerimiz sürtünme ve darbelere karşı dayanıklı olup uzun süre aşınma ve kopma yapmadan kullanım sağlar. İplik kalınlığı, dikiş detayı, göz aralığı, taşıma kapasitesi, renk seçenekleri gibi ayrıntılı özellikler hakkında web sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Güvenlik ve Güvenlik Filesi

Merdiven Güvenliği ve Filesi


İlgili Ürünler

Güvenlik Filesi - 6mmx100mm - GenelGüvenlik Filesi - 6mmx50mm - Polyamid - GriGüvenlik Ağı - 4mmx50mm - GriGüvenlik Filesi - 4mmx40mm

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir