NODES SPORT NETTING KATALOG

Saha ve Engelleme

Saha ve Engelleme

Saha Tavan Ağları

Saha Tavan Ağlarının halı sahalarda ve spor salonları gibi alanlarda kullanımı yaygındır. Genel olarak saha içinden malzeme çıkmasını önlemek, sahaların havalandırma sistemlerini korumak, sahanın ışıklandırmasını ve estetiğini desteklemek amacıyla kullanılır. Burada dikkat çeken en önemli unsur, bu file ağlarının ne kadar büyük bir alana uygulanıyor olduğudur. Büyük sahaların tavan kısımlarını tamamen kapayacak şekilde üretilen ve çok geniş alanlara uygulanan bu ağların hafif olması ve fit görünmesi beklenir. Zamanla kendi ağırlığı ve dış koşulların etkisi ile saha içine doğru sarkma yapması istenmeyen bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Ve tabii ki file ağının darbeler, su, güneş ve benzeri dış etkenler karşısında bütünlüğünü uzunca bir süre koruyabilecek kalitede olması beklenir. Göz açıklığı ve ebatlar kullanılacak sahanın özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak sahanın tamamını boşluk kalmayacak şekilde kapatması ve saha içindeki malzemelerin geçemeyeceği sıklıkta göz açıklığına sahip olması beklenir. Böylece sahaların estetiği bozulmadan saha içindeki sistemler ve malzemeler korunabilir.

Saha Tavan Ağları 6.6 naylon ipler kullanılarak üretilir. Üretimde kullanılan bu ana malzeme file ağının hafif ve esnek bir yapıda olmasını sağlar. File ağının böyle bir yapıda olması zaman içinde kendi ağırlığından kaynaklanan bir sarkma yapmasını engeller ve dış etkenler dolayısıyla meydana gelebilecek kopma ve aşınma problemlerinin önüne geçilir. Bu da ağın olabildiğince uzun bir süre gergin görünümünü ve bütünlüğünü koruyabilmesini sağlar. Ayrıca naylon iplikler kolay temizlenebilen malzemelerdir. Bu sayede ürünün bakımı ve temizliği son derece zahmetsiz olur. Ürünün üretim hattındaki ilerleyişinde ilk olarak uygulama yapılacak alanın ölçüleri alınarak başlanır. Saf naylon iplikler kullanılarak dokunan file ağının belirlenen ölçülere uygun olarak kesim işlemi gerçekleştirilir. Renk ve göz açıklığı gibi noktalarda kişiselleştirilmiş tercihler göz önüne alınır ve üretim bu şekilde tamamlanır. File ağı uygulama yapılan alanın tamamına gergin bir şekilde montajlanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Saha Tavan Kapama Ağları ürünlerimizin m² ağırlığı, dikiş detayları, renk ve göz açıklığı gibi özellikleri hakkında web sitemiz üzerinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.


İlgili Üretimler

Kapama Filesi - 2mmx110mm - Gri - Alt DetayKapama Filesi - 3mmx110mm - Gri - KenarSaha Kapama Filesi - 120no - 10x10 - GriKapama Filesi - 4mmx110mm - Gri - Yan


İlgili Yazılar

Spor Salonu Kapama Filesi

Spor Sahası Kapama Filesi

Tavan Filesi ve Genel Kullanım

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir