NODES SPORT NETTING KATALOG

Tavan Filesi ve Genel Kullanım

Tavan Filesi ve Genel Kullanım

Tavan Filesi Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Tavan Fileleri belirli alanların tavan kısmını kapamak suretiyle uygulanan file ağlarıdır. Dekoratif amaçlı veya güvenlik amaçlı kullanılabilen Tavan Fileleri; halı sahalar, kapalı spor salonları, dış sahalar, özel siteler, okul binaları, alışveriş merkezi binaları gibi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Kapalı sahalar ve binalardaki kullanım amacı genellikle yapının tavan kısmındaki havalandırma ve ışıklandırma sistemlerini korumak olan Tavan Kapama Fileleri, halı sahalar gibi açık alanlarda ise saha içerisinden malzeme çıkmasını önlemek için kullanılır. Böylece kapalı alanlarda bina sistemleri korunur ve açık alanlarda malzeme kaybı gibi problemlerin önüne geçilir. Tavan Fileleri açık ve kapalı alanlarda güvenlik amaçlı kullanımın dışında, pek çok yapıda etkili bir dekorasyon ürünü olarak da kullanım sağlar.

Tavan Filesi Özellikleri

Tavan Filelerinin hafif olması ve fit bir görüntü sergilemesi beklenir. Geniş alanları kaplayan ve genellikle tek parçadan oluşan Tavan Fileleri ağır ipliklerden üretildiği takdirde zaman içinde sarkma yapacak ve kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bu yüzden Tavan Kapama Filelerinin son derece hafif bir malzeme olan naylon ipliklerden imal edilmesi gerekir.
Tavan Filesinde bulunması gereken bir diğer özellik ise hem iç mekan hem de dış mekan koşullarına uygun olmasıdır. Bu sebeple su, rüzgar, güneş ışınları gibi hava koşullarına karşı dayanıklı olarak üretilmesi gerekir.
Aynı zamanda Tavan Fileleri olası darbelere ve diğer dış etkenlere karşı da dayanıklı olacak şekilde üretilmeli, sürtünmeler ve darbeler karşısında kopma ve aşınma göstermeden bütünlüğünü koruması sağlanmalıdır.

Tavan Filelerimiz saf naylon ipliklerden, büyük bir titizlikle dokunarak imal edilmektedir. İçeriğindeki uv katkısı sayesinde güneş ışınlarına ve suya karşı dayanıklıdır. Son derece hafif ve esnek bir yapıya sahip olan Tavan Filesi ürünlerimiz, sarkma yapmaz ve fit görüntüsünü uzun süre korur. Darbe ve sürtünmelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan Tavan Fileleri, aşınma ve kopmalara karşı mukavemetlidir. Tüm iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun olarak üretilmiştir ve kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Tavan Filesi ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Bağlantılar

Tavan Kapama Filesi

Saha Tavan Kapama Filesi – Blog


İlgili Ürünler

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir