NODES SPORT NETTING KATALOG

Voleybol Filesi – V5

Voleybol Filesi – V5

File ile ikiye ayrılan bir sahada yapılan bir spor düşünüldüğünde herkesin aklına ilk olarak voleybol gelir. Her yaş grubunun, her iki cinsiyetin ve her kesimden insanın yoğun ilgi gösterdiği ve neredeyse her ülkede aktif olarak oynanıp takip edilen popüler bir spor dalı. Peki bu spor için gerekli ekipmanlar nelerdir?
Voleybolun 2 temel malzemesi var; voleybol topu ve Voleybol Filesi

• Voleybol Topu:
Çevresi 65 – 67 cm, ağırlığı ise 260 – 280 gr, deri veya sentetik deriden yapılmış bir toptur. Renkleri ise profesyonel müsabakalarda FIVB (Federation Internationale de Volleyball) standartlarına uygun olarak seçilir. Profesyonel bir müsabakada kullanılan tüm topların renk, ağırlık, çevre ve benzeri özellikler bakımından aynı olması gerekir.

• Voleybol Filesi:
Orta çizgi üzerinde düşey olarak konumlanır. Oyun ve puanlama file etrafında şekillenir. Erkekler müsabakalarında 2,43; kadınlarda 2,24 m yüksekliğindedir. Filenin yüksekliği oyun alanının ortasından ölçülür ve her iki ucun da tam olarak aynı yükseklikte olması gerekir. Genişliği 1 m; uzunluğu ise 9,5 m’dir.

Voleybol Filesi Ayrıntılı Özellikleri

Profesyonel müsabakalar Voleybol Filesi Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun belirlediği standartlara göre üretilir. 1 m genişliği ve 9,5 m uzunluğundaki file, siyah ipliklerden oluşan 10 cm genişliğinde ağ gözlerinden meydana gelir. Filenin üst kısmında 7 cm genişliğinde beyaz bir bant ve bandın içinden geçen, filenin direklere bağlanmasını sağlayan, elastik bir kablo bulunur. Filenin alt kısmında da 5 cm genişliğinde beyaz bir bant yer alır. Alt kısımdaki bandın içinden geçen bir ip ile filenin alt kısmı direklere bağlanır. Filenin yan kısımlarında da 1 m boyunca uzanan 5 cm genişliğinde bantlar bulunur.

Firmamız bünyesinde profesyonel ve amatör kullanım için Voleybol Filelerinin üretimini yapmaktayız. Profesyonel müsabakalar için üretilen Voleybol Filelerimiz Uluslararası Voleybol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nun belirlediği standartlara uygun olarak üretilmektedir. Talep halinde branda üzerine reklam ve özel isin yazılabilir. Amatör ve müsabaka kullanımları için üretilen ürünlerimizin; göz açıklığı, iplik kalınlığı, üretim materyalleri, dokuma ve dikiş detayları gibi ayrıntılı özelliklerini web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.


İlgili Ürünler

Voleybol Filesi - Neon - YeşilVoleybol Filesi - Yeşil&Siyah - Genel


İlgili Yazılar

Plaj Voleybolu ve Filesi

Voleybol Her Yerde ve Herkes İçin

Genel Özellikleri ile Voleybol Filesi

fileagi.com

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir