NODES SPORT NETTING KATALOG

Voleybol Filesi ve Teknik Bilgileri

Voleybol Filesi ve Teknik Bilgileri

Voleybol dünya çapında sevilen ve oynanan bir spordur. Topu iki adet direk arasına gerilmiş olan ağın üzerinden geçirerek, topu kendi sahanızda yere düşürmemeye, rakip sahada ise topun yere değmesini sağlamak amacı ile iki takım arasında oynanan bir takım oyunudur Diğer spor branşlarından bariz bir şekilde farklı olarak voleybol, ”file oyunu” üzerine kuruludur.

Filelerin yüksekliği, oyuncuların fileye teması, oyunu etkileyen birçok değişken, direkt olarak voleybol ağlarıyla ilgilidir. Profesyonel bir şekilde ya da amatör bir şekilde oynanan bu spor için gerekli ekipmanların en önemlisi voleybol ağıdır. Oyuncuları sahada birbirinden ayrı tutmak için kullanılan voleybol file ağları kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir.

Profesyonel voleybol sahaları, kumsal voleybol sahaları, okul tipi voleybol sahaları gibi birçok alan vardır. Voleybol ağları bu yerlere göre değişiklik göstermektedir. Voleybol ağı üretimi büyük bir dikkat ve titizlikle yapılmaktadır. Voleybol ağ üretiminde ilk olarak fileler uygun ölçülerde kesilir. Tüm gözlerin kare biçimde olmasına dikkat edilerek dikiş makinesinde naylon dikiş iplikleri kullanılarak yüksek mukavemetli polyester brandalar ile kenarlarına biye çekimi sağlanır. Ağlarda başlangıç ve bitiş bölgelerindeki nizami ve düzenli görüntüyü vermek en önemli etkendir. Ayrıca voleybol ağlarında renk, iplik gibi hammaddelerde kişiselleştirme gibi özel işlemlerde hizmet vermekteyiz. Üretiminde kullanılan malzemeler ile uzun süre güneş ve yağmur altında kullanılabilir.

File içeriğinde bulunan u.v katkısı ile güneş ışınlarına karşı uzun süre mukavemetini korumaktadır. Spor ve sporcunun daima yanında olarak voleybol için en kaliteli ekipmanları siz değerli kullanıcılarımız ile buluşturuyoruz.

Voleybol ağlarında kalite kadar güvenliğe de çok önem veriyoruz. Voleybol file ağlarımız oyun sırasında herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermeyecek dayanıklılıkta üretilmektedir. Size keyifli bir oyun yaşatmayı kendimize görev edindik.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir