NODES SPORT NETTING KATALOG

Voleybol – V3

Voleybol – V3

Voleybol, bir voleybol filesi ile ikiye bölünmüş bir oyun alanında altışar oyuncudan oluşan iki takım ile oynanan ve amacı topu voleybol filesi üzerinden rakip takımın oyun alanına düşmesini sağlamak, rakip takımın ise aynı amaca ulaşmasını engellemeye çalışmak olan bir spor dalıdır. 18×9 m² ölçülerinde dikdörtgen şeklinde, engebesiz ve kaymaz bir zemine sahip oyun alanında, düşey olarak orta çizginin üzerinde yer alarak sahayı ikiye bölen bir voleybol filesi ile ve 260-280 gram ağırlığındaki deri ya da sentetik deriden imal edilen bir voleybol topu ile oynanır.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletindeki Genç Erkekler Hristiyan Birliği isimli bir spor kulübünde çalışan bir beden eğitimi öğretmeni olan William G. Morgan tarafından 1895 yılında geliştirilmiştir. İlk kuralları Morgan tarafından yazılmış ve kısa süre sonra okullarda, spor organizasyonlarında ve farklı oyun alanlarında her iki cinsiyet tarafından da oynanmaya başlandı. Daha sonra farklı ülkelere tanıtıldı. Böylece zaman içinde tüm dünyada tanınan, severek oynanan ve izlenen oldukça popüler bir spor haline geldi.

Günümüzde tüm dünyada oldukça popüler olan ve severek oynanan voleybolun en önemli ekipmanlarından biri de voleybol filesidir. Voleybol filesinin yerden yüksekliği erkekler için 2,43 metre ve kadınlar için 2,24 metre boyundadır. File 1 metre genişliğinde, 9,50 metre uzunluğundadır. Voleybol filesinin üzerine 5 cm genişliğinde içinden elastik bir kablo geçirilen bezden bir bant çekilir. Bu sayede voleybol filesinin üst ve alt kısmının gergin olması sağlanır. Genellikle voleybol filesinin bütün çevresini saran bu bantlar file örgüsünü de koruyarak fileyi daha uzun ömürlü bir hale getirmiş olur.

Voleybol filelerinde tercih edilen filenin kalitesi ve mukavemeti filenin uzun yıllar kullanılabilmesi adına önemlidir. Voleybol fileleri sürekli hızlı bir şekilde voleybol topu darbelerine maruz kalacağı için darbelere ve darbelerin sebep olacağı aşınmalara karşı dayanıklı olmalıdır. Ustalıkla ve titizlikle üretimini yaptığımız Voleybol Filesi Ağları, voleybol filelerinde aranan tüm bu özellikleri sağlayarak kalitesi ve mukavemeti ile uzun yıllar kullanılabilmektedir. Voleybol Ağı üretiminde öncelikle filenin uygun ölçülerde kesim işlemi sağlanır. Üretim hattında dikkatli ve titizlikle tüm gözlerin kare biçimde olmasına dikkat edilerek dikiş makinasında teknik polyester dikiş iplikleri kullanılarak yüksek mukavemetli polyester brandalar ile kenarlarına biye çekimi sağlanır. Voleybol Filesi üretiminde en önemli etkenlerden biri olan başlangıç ve bitiş bölgelerindeki nizami ve düzenli görüntüyü vermek için üstün bir işçilik ve titizlikle işlem sağlanmaktadır. Büyük bir özen ve ustalıkla üretimini yaptığımız Voleybol Filesi Ağlarımızı hem amatör hem de profesyonel kullanıma uygun olarak üretmekteyiz. Renk, file, iplik gibi özelliklerde kişiselleştirme hizmetlerimiz olduğu gibi, aynı zamanda file ve branda üzerine reklam, özel isim gibi birçok kişiselleştirme hizmeti sağlamaktayız. Web sitemiz üzerinden ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Voleybol Filesi ve Teknik Bilgiler


İlgili Ürünler

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir