NODES SPORT NETTING KATALOG

FUTBOL TENİSİ

FUTBOL TENİSİ

Ayak Tenisi

Kaleler olmadan, bir tenis kortu üzerinde futbol oynadığınızı düşünün; buna Ayak Tenisi diyoruz. Bu sıra dışı spor Footballtennis olarak da adlandırılıyor. Doğu Avrupa’da ortaya çıkan Ayak Tenisi ülkemizde de büyük bir ilgi görüyor ve pek çok ülkede aktif olarak oynanıyor. Oyunu genel hatları ile inceleyecek olursak;

• Oyun ikişer veya üçer kişiden oluşan iki takım ile oynanıyor.
• Oyuncular topu filenin üzerinden geçirerek rakip takımın sahasına atmaya çalışıyor.
• Top bir takımın sahasında 3 vuruş ve yerde 2 zıplama süresince kalabiliyor. Bu süre dolmadan topun karşı sahaya geçmiş olması gerekiyor.
• Top fileye takılır, saha çizgilerinin dışına çıkar ya da 3 vuruşun ardından rakip sahaya gönderilmezse karşı takım 1 puan kazanmış oluyor.
• Oyuncular topa eller ve kollar hariç vücudun bütün kısımları ile dokunabiliyor.
• Setler 11 ya da 21 sayıda sonuçlanıyor ve 2 set alan takım maçı kazanıyor.

Görüldüğü üzere bu spor genel hatlarıyla futbol, tenis ve voleybol sporlarının bazı özelliklerini içinde barındırmakta. Bu özellikleri Ayak Tenisini diğer sporlardan ayırarak çok daha farklı ve ilgi çekici kılıyor. Özellikle rutinin dışına çıkmak isteyen ya da kendine yeni bir uğraş ve antrenman alanı arayan sporcular için ideal.

Ayak Tenisi Filesi

Ayak Tenisinin tenis kortu üzerinde oynandığını söylemiştik. Bu kortun ortasında sahaları belirlemek ve puanlamayı sağlamak için Ayak Tenisi Filesi yer alıyor. Ayak Tenisi Filesi, voleybol ve tenis filesinden farklı, bu spora özgü bir file. Bu file 8,2 × 12,8 m veya 8,2 × 18 m ölçülerindeki kortu tam ortadan bölmek suretiyle, yerden 1,10 m yükseklikte konumlanıyor.

Ayak Tenisi Filelerinin çeşitli ölçü, renk ve ebatlarda üretimini yapmaktayız. Ürünün portatif iskeleti ve içeriğinde yer alan bağlantı ipleri sayesinde kurulum ve kullanımı kolaydır. Yüksek mukavemetli ipliklerden elde edilen file ağı ayrışma ve kopma yapmadan kullanım sağlar. İçeriğindeki teknik hammaddeler gerekli esneklik ve dayanıklılığı oluşturarak yıpranmaların önüne geçer. Ürün hakkında içerik, kullanım alanları, üretim hattındaki ilerleyişi, ölçü ve renk seçenekleri gibi ayrıntılı bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


İlgili Ürünler

Ayak Tenis Filesi - File Atolyesi


İlgili Yazılar

Ayak Tenis Filesi

Ayak Tenis Filesi – V2

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir