NODES SPORT NETTING KATALOG

Buz Hokeyi ve Çim Hokeyi

Buz Hokeyi ve Çim Hokeyi

Buz hokeyi ve çim hokeyinin uzun zaman önce popüler bir spor olarak Kuzey Avrupa’da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Kışın göller ve nehirler donduğunda oynanan ve çim hokeyine benzeyen “Bandy” isimli oyunun, buz hokeyine öncü olduğu söylenebilir.

Buz Hokeyi, oldukça hızlı tempolu, son derece sert ve yüksek efor gerektiren ve iki takım arasında oynanan bir spordur. 26×56m ölçülerinde, “hokey rink” denilen buz alanda oynanır. Takımlar biri kaleci olmak üzere 6’şar oyuncudan oluşur. Oldukça hızlı tempolu ve yüksek mücadele gerektiren bir oyun olması sebebiyle, oyun durdurulmaksızın her birkaç dakikada oyuncu değişikliği yapılır. Maçlar 15 ya da 20 dakikalık üç devreden oluşur.

Buz Hokeyinde oyuncular tahta ya da alaşımdan yapılan sopalarla, oldukça sert bir lastikten yapılan puck (pak) ismi verilen diski kontrol etmeye çalışırlar ve diski rakip kaleye sokarak sayı alırlar.

Kontrolü oldukça zor bir oyun olduğu için kaleleri diğer kale oyunlarına göre daha küçüktür. Oyun ilk ortaya çıktığı zamanlarda son derece hızlı ve sert oynanan bu oyunda, kimse kale arkasında durmak istemiyor ve pek çok sakatlık yaşanıyordu. Bundan ötürüdür ki, buz hokeyinde kale filelerinin mukavemeti oldukça önemlidir.

Buz hokeyi ve çim hokeyi kale filelerinin diskin geçemeyeceği göz aralığında, nizami ve yüksek mukavemette olması gerekir. Üretiminde kullandığımız poyamid iplikleri bir araya getirerek overlok işlemi uyguladığımız, yüksek mukavemetli bu ip türü, bu spora en uygun ve dayanıklı malzemedir. Kişiselleştirme ve özel ebat üretimimiz de mümkündür.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir