NODES SPORT NETTING KATALOG

Padel Tenis

Padel Tenis

Padel Tenis, içerisinde tenis, badminton ve squash gibi sporların unsurlarını barındıran bir raket sporudur. Diğer raket sporları ile karşılaştırıldığında Padel Teniste ilk göze çarpan faktörlerden biri, bu sporun çok daha acemi dostu olması, öğrenmek ve ustalaşmanın çok daha kolay olmasıdır. Örneğin tenis, kesinlikle yetenek isteyen bir spordur ve profesyonelleşebilmek için küçük yaşlarda başlanması gerekir. Padel Tenis ise daha geniş bir yaş kitlesine hitap eder ve sporcunun becerileri teniste olduğu kadar ön planda değildir. Bununla birlikte Padel Tenisi diğer raket sporlarından ayıran kendine özgü bazı özellikleri bulunuyor. Bunları kısaca inceleyelim.

Raketler: Diğer raket sporları ile karşılaştırıldığında Padel Tenis raketlerin ne kadar farklı göründüğü hemen göze çarpıyor. Padel Tenisi raketleri sıradan tenis raketlerine göre çok daha kısa ve kalındır. Genellikle fiberglas ve karbon fiber malzemeden yapılır ve raket üzerinde hava akışı sağlayan küçük delikler bulunur. Teniste kullanılan uzun ve gergin raketlere göre Padel Tenisi raketlerini kavramak ve topu kontrol etmek çok daha kolaydır.

Kort ve duvarlar: Tenis kortu, Padel Tenis kortundan çok daha büyüktür. Ayrıca Padel Teniste kort etrafındaki duvarlar da oyun içinde aktif olarak kullanılır. Teniste sporcunun hakim olması gereken alan çok daha büyük olduğun için, çiftler maçı da dahil olmak üzere sporcunun bireysel yetenekleri ve saha içindeki kontrolü çok önemlidir. Padel Teniste ise oyuncular çok daha küçük bir kort içinde oynarlar; kontrol etmeleri gereken alan daha dardır. Bu yüzden sporcunun bireysel yeteneklerinden çok takımın taktikleri ve uyumu ön plandadır. Ayrıca tenis kortundan çok daha küçük olan Padel Tenis kortu doğal olarak çok daha düşük maliyetlidir.

File: Padel Teniste, raketler ve kort gibi file de tenise göre daha küçük. Tenis filesinin uzunluğu 12,80 m iken, Padel Tenis Filesi 10 m uzunluğundadır. Filenin kenar yüksekliği teniste 1,07 m ve Padel Teniste 0,92 m. Teniste 0,91 m olan orta yükseklik Padel Teniste 0,88 m’dir. Padel Teniste filenin etrafını çevreleyen bant ve orta bant genellikle beyaz renktedir.


İlgili Yazılar

Neden Tenis ?


İlgili Ürünler

Tenis Ağı - Nodes Nets - Pro-bTenis Filesi - Maç Filesi - Yakın Detay

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir