NODES SPORT NETTING KATALOG

Kuşlar ve Engellemeler

Kuşlar ve Engellemeler

Kuş Güvenlik Filesi – Kullanım Alanları ve Özellikleri

Kuş Filesi kullanım alanı oldukça geniş olan bir güvenlik filesi çeşididir. Bu kullanım alanlarından biri evlerdir. Kuş Güvenlik Filesi balkonlara dışarıdan kuşların girmesini önleyerek temizlik ve hijyen problemlerinin önüne geçilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda evcil kuşların balkon ve pencerelerden çıkmasını önlemek amacıyla da kullanılır. Bir diğer kullanım alanı ise özellikle gıda maddelerinin saklandığı depo ve ambarlardır. Bu alanlara kuşların girmesi saklanan ürünlerin tahrip olmasına, hijyen problemlerine ve bazı bulaşıcı hastalıklara sebep olabilir. Kuş Güvenlik Filesi ile bu alanlar korunarak maddi kayıpların ve kuşlardan bulaşabilecek hastalıkların önüne geçilebilir. Bu filelerin en sık kullanıldığı alanlardan bir diğeri ise bahçelerdir. Kuşlara zarar vermeden, alan bütünlüğünü ve hava akışını bozmadan ekili ürünleri korumanın en etkili yoludur. Kuş Güvenlik Fileleri; uçak hangarları, lojistik merkezleri, araç ve itfaiye garajları gibi daha pek çok alanda kullanılır. Tüm bu alanlarda hijyen ve güvenliği sağlamanın yanı sıra maddi kayıpların da önüne geçer.

Kuş Güvenlik Filesinde bulunması gereken en önemli özelliklerden biri ağ gözlerinin küçük olmasıdır. Bu hem çevredeki küçük kuşların fileyi aşarak korunmak istenen alanlara girmemesi için, hem de herhangi bir kuşun ağlara takılarak yaralanmaması için gereklidir. Bu şartların sağlanabilmesi için Kuş Güvenlik Filesi Ağlarında tercih edilen göz açıklığı genel olarak 2 × 2 cm’dir. Yine söz konusu alanları koruyabilmek ve kuşların ağlara takılarak yaralanmasını önleyebilmek için file ağının gergin bir şekilde monte edilmesi ve uzun zaman formunu kaybetmemesi gerekir. Filenin bütünlüğünü ve formunu uzun süre korunabilmesi için su, güneş, rüzgâr gibi dış etkenlere karşı dayanıklı olması gerekir. Bu yüzden Kuş Güvenlik Filesi Ağlarının doğru esneme payı ile ve doğru malzemelerden üretilmiş olması önemlidir.

Kuş Güvenlik Filelerimiz hiçbir kuş türünün aşamayacağı ve tüm dış etkenlere karşı dayanıklı şekilde üretilmektedir. Bütünlüğünü ve formunu uzun süre koruyarak uygulanan alanın güvenliğinin ve hijyeninin sağlanmasına yardımcı olur. Kuş Güvenlik Filelerinde farklı renk ve ölçü seçeneklerimiz mevcuttur. Ürünlerimizin renk, ebat, içerik, malzeme ve ayrıntılı özelliklerini web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.


İlgili Üretimler

Kapama Filesi - 1.5mmx20mmKapama Filesi - 1mmx25mm - SGüvenlik Filesi - 3mmx40mmGüvenlik Filesi - 3mmx30mm - Turuncu - Gri


İlgili Yazılar

Kuş Güvenlik Filesi

Tavuk Kafesi ve Filesi

Kuş Filesi – Genel Bakış

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir