NODES SPORT NETTING KATALOG

Çocuklar ve Tehlikeler

Çocuklar ve Tehlikeler

Çocuk Güvenlik Fileleri Neden Gereklidir?

İçinde yaşadığımız ve zaman geçirdiğimiz yapılarda basit görünen ancak küçük çocuklarımız için tehlike arz eden pek çok unsur olabilir. Merdivenler, balkonlar, havuzlar, bina boşlukları bunlardan bazılarıdır. Çocuklar için riskli olan bu alanlar evlerimizde, okullarda, bahçelerde, sosyal yaşam alanlarında yani hayatımızın neredeyse her alanında mevcuttur. Yetişkinlerinse her an gözlerini çocukların üzerinde tutması neredeyse imkansızdır. Ne kadar dikkat edersek edelim küçük bir dalgınlığın ya da dikkatsizliğin bir kaza ile sonuçlanma olasılığı vardır. Yüksekten düşme, korkuluklara sıkışma bu risklerden bazılarıdır. Bu yüzden bu riskli alanların belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması gerekir. Güvenlik Fileleri söz konusu alanları daha risksiz hale getirmek için idealdir. Çocuk Güvenlik Fileleri bahsettiğimiz bu sorunların tamamını etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir. Çocukların sıkışma, düşme ya da bir şekilde zarar görme ihtimallerinin olduğu alanlara uygulanarak bu alanların oluşturduğu potansiyel tehlikeler önlenir. Böylece çocuklar güvenli bir şekilde hayatlarına devam ederken yetişkinler de birçok kaygıdan kurtulmuş olur.

Çocuk Güvenlik Filesi uygulanacak alanın ölçüleri belirlenerek alanın tamamına boşluk kalmayacak şekilde gerdirilir. Bu şekilde riskli alanın tamamı file ağı ile kapatılarak çocukların filenin arkasına geçmesi önlenir ve korkuluklara sıkışma ya da düşme gibi durumların önüne geçilir. Çocuk Güvenlik Filesi ağları el ile koparılamayan ve taşıma kapasitesi yüksek güvenlik ağlardır. Ağın gergin olması ve bu forumu uzun süre koruyabilmesi beklenen işlevleri gerçekleştirebilmesi açısından önemlidir. Zaman içerisinde file ağının gergin formunu kaybederek sarkma yapması, özellikle düşey konumlandırılan ağlarda, koruyuculuğunun azalmasına sebep olacaktır. Çocuk Güvenlik Filesi ağlarında belirli bir esneme payı bulunur. Özellikle yatay konumlandırılan güvenlik ağlarında esneme payı bulunması kaza anında düşmenin şiddetini hafifletmek için gereklidir.

Çocuk Güvenli Filesi ürünlerimiz, güvenlik açığı oluşturan tüm alanlarda güvenliği sağlamak üzere titizlikle üretilmektedir. Tehlike barındıran tüm alanlara uygulanabilir ve yıpranma yapmadan uzun süre bu alanların güvenliğini sağlar. Taşıma kapasitesi, iplik ve dikiş özellikleri, ağ gözenekler, ağırlık, renk seçenekleri gibi ayrıntılı özellikler hakkında bilgi almak için web sitemiz üzerinden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.


İlgili Üretimler

Kapama Filesi - 1.5mmx20mmGüvenlik Filesi - 3mmx40mmGüvenlik Filesi - 3mmx30mm - Turuncu - Gri


İlgili Yazılar

Çocuk Güvenlik Filesi

Güvenlik ve Güvenlik Filesi

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir