NODES SPORT NETTING KATALOG

İnşaat Güvenliği ve Filesi

İnşaat Güvenliği ve Filesi

İnşaat Sektöründe İnşaat Güvenlik Filesinin Önemi

İnşaat Güvenlik Filesi inşaat alanlarında yaşanabilecek tüm kazaların önüne geçebilmek için kullanılır. İnşaat sektörü genel yapısı gereği diğer sektörlere nazaran çok daha fazla risk unsuru barındırmaktadır. Özellikle yüksekte yapılan çalışmalarda meydana gelen kazalar çok ağır yaralanmalar ve ölüm ile sonuçlanabilmektedir. İş kazalarının son derece yoğun olduğu bu alanda işçi sağlığı ve güvenliği konusunda titiz davranmak ve taviz vermeden alınması gereken tüm güvenlik önlemlerini eksiksiz bir şekilde almak hayati önem taşır. İnşaat Güvenlik Filesi Ağı yüksek katlardan çalışanların veya ağır malzemelerin düşmesini önleyerek inşaat alanının güvenliğini sağlar. Aynı zamanda çalışanların hareket alanlarını kısıtlamadan çalışmalarına olanak sağlar. Güvenlik Ağı sistemi son derece basit, kurulumu ve kullanımı kolaydır. Uygun şekilde kurulmuş kaliteli İnşaat Güvenlik Fileleri ile inşaat alanlarının güvenliği kolaylıkla sağlanabilir.

İnşaat Güvenlik Filesi Genel Özellikleri

İnşaat Güvenlik Filesi Ağının yaşanabilecek kazalara karşı tam bir koruma sağlaması için kullanılan ağın kaliteli ve TS EN 1263 standartlarına uygun olması gerekmektedir. İnşaat Güvenlik Filesi Ağları düşme anında esnemek ve düşmenin enerjisini sönümlemek üzere tasarlanmıştır. Düşme ne kadar yüksekten gerçekleşirse İnşaat Güvenlik Filesi de o kadar esnemek durumundadır. Bu yüzden azami yükseklik hesap edilip zemin ve güvenlik ağı arasında gereği kadar bir mesafe bırakılmalıdır. İnşaat Filesinde bulunması gereken bir diğer önemli etken ise kenar desteğidir. Filenin etrafına eklenen kenar ipleri, ağı çepeçevre sararak aşırı yüke maruz kalma durumunda ortaya çıkan enerjiyi homojen olarak dağıtır ve nihai yükün karşılanmasını sağlar. Aynı zamanda İnşaat Filesinin güneşe, suya, sıcak ve soğuk hava koşullarına karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Standartlara uygun bir şekilde üretilmiş ve güvenli bir şekilde kurulumu sağlanmış İnşaat Güvenlik Filesi Ağları ile inşaat alanları kolaylıkla güvenli hale getirilebilir.

İnşaat Güvenlik Filesi Ağlarımız, güvenlik standartlarına uygun üretilmiştir. Ürünün üretim hattındaki ilerleyişinde ilk olarak uygun ölçülerde kesim işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra overlok dikiş makinesinde 6 mm kalınlığında polyester halat ile kenar desteği sağlanır. İçeriğinde bulunan polyamid hammadde sayesinde esneklik sağlayarak kaza sırasında açığa çıkan enerjiyi en iyi şekilde sönümlenir. Darbeler ve hava şartları gibi dış etkenlere karşı maksimum mukavemeti göstererek güvenle kullanım sağlar. İnşaat Güvenlik Filesi Ağlarımızda kişiselleştirme hizmetimiz mevcuttur. Web sitemiz üzerinden ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler

Güvenlik Filesi - 6mmx50mm - Polyamid - Gri


İlgili Yazılar

İnşaat Güvenlik Filesi

İnşaat Güvenliği – Blog

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir