NODES SPORT NETTING KATALOG

Plaj Voleybolu ve Filesi

Plaj Voleybolu ve Filesi

Plaj Voleybolu Nedir?

Plaj Voleybolu kum zemin üzerinde oynanan bir takım sporudur. Hawaii’de ortaya çıktığı tahmin edilen Plaj Voleybolu, günümüzde İsviçre gibi sahili olmayan ülkeler de dahil olmak üzere tüm dünyada popüler hale gelmiş bir su ve yaz sporudur. Voleyboldan bazı belirgin özellikler ile ayrılır. Örneğin voleybolda takımlar 6’şar oyuncudan oluşurken Plaj Voleybolunda bir takım 2 oyuncudan oluşur. Bir diğer belirgin farklılık ise saha ve zemindir. Plaj Voleybolunda saha 16 × 8 m ölçülerinde bir dikdörtgendir ve zemini en az 40 cm derinliğinde kumdur. Oyun alanının etrafında en az 3 m genişliğinde serbest bölge bulunur ve saha en az 7 metre yüksekliğe kadar tüm engellerden arındırılır. Plaj Voleybolu sahasının tam ortasında 1 m genişliğinde ve 9,50 m uzunluğunda dikey konumlandırılmış bir Plaj Voleybol Filesi yer alır. Bu file sahayı ikiye bölerek takımların oyun alanlarını belirler ve puanlamayı sağlar.

Plaj Voleybol Filesi

Profesyonel müsabakalarda Plaj Voleybolu Filesinin standart ölçüleri 9,50 × 1 metredir. Filenin yüksekliği ise erkeklerde 2,43 metre, kadınlarda 2,24 metredir. Filenin alt, üst ve yan kısımlarında file boyunca uzanarak file ağını çevreleyen 5 – 8 cm genişliğinde bantlar bulunur. Üst bandın iki ucunda içinden elastik bir kablonun geçirildiği iki adet delik bulunur. Bu elastik kablo ile filenin üst bandı direklere bağlanır ve filenin gergin durması sağlanır. Filenin alt bandından da alt kısmı direklere bağlamak için bir ip geçer. Plaj Voleybolunun genel özellikleri gereği ortamda var olan kum, su, güneş gibi etkenler filenin aşınma ve yıpranma göstermesine sebep olabilecek unsurlardır. Plaj Voleybol Fileleri tüm bu etkenlere karşı dayanıklı olarak üretilir.

Plaj Voleybol Filesi Ağlarımızın üretim hattındaki ilerleyişinde ilk olarak belirlenen ölçülerde kesim işlemi sağlanır. Daha sonra filenin tüm gözlerinin nizami olması sağlanarak kenarlarına yüksek mukavemetli polyester brandalar eklenir. Son olarak üst ve alt bantlardan geçirilen elastik polyester halatlar da eklenerek kullanıma hazır hale getirilir. Renk, iplik, ölçülendirme gibi noktalarda kişiselleştirme hizmetimiz bulunmaktadır. File ve branda üzerine reklam veya özel isim eklenebilir. Plaj Voleybol Filesi ve diğer ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Sayfalar

Beach Voleybol Filesi

Voleybol Filesi

Genel Özellikleri ile Voleybol


İlgili Ürünler

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir