NODES SPORT NETTING KATALOG

Voleybol Her Yerde ve Herkes İçin

Voleybol Her Yerde ve Herkes İçin

Voleybol, bir okul bahçesinde öğrencilerin ilgilenebileceği spor dalları düşünüldüğünde ilk akla gelenlerden biridir. Bir spor sahasında hem amatör hem profesyoneller için güzel bir egzersiz aracı. Plajda yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden biri. Tatil günlerinde birkaç arkadaş veya aile üyesi ile birlikte yapılabilecek hareketli bir etkinlik ve aynı zamanda neredeyse her yaştan insanın biraz çaba ile profesyonelleşebileceği bir spor dalı. Hemen hemen her yerde, herkesin zevkle yapabileceği bir spor. Vücudun hareket ve egzersiz ihtiyacını karşılayan, eğlenceli ve neredeyse maliyetsiz bir uğraş. Birçok ülkede profesyonel olarak oynanıyor, büyük bir izleyici ve taraftar kitlesine sahip. Gerekli olan temel malzemeler ise yalnızca bir adet voleybol topu ve bir Voleybol Filesi.

Voleybolda Filenin Yeri

Oyun file etrafında şekilleniyor ve kurallarının büyük bir kısmı file üzerine kurulu. Oyuncular topu file üzerinden geçirmeye ve karşı takımın sahasına düşürmeye çalışır, puanlamalar da buna göre gerçekleşiyor. Buna dayanarak file voleybolun en önemli malzemelerinden ve yapı taşlarından biridir diyebiliriz. Amatör kullanımlarda yer yer filenin özellikleri değişiklik gösterse de profesyonel kullanım alanlarında Voleybol Filesinin özellikleri sabittir. Kısaca göz atacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz:

• Voleybol Filesinin yüksekliği oyuncuların cinsiyetine göre belirlenir. Erkek sporcular için 2,43 m ve kadın sporcular için 2,24 m’dir.
• Voleybol Filesi 1 m genişliğinde ve 9,50 m uzunluğundadır. Bu file 2,55 m yüksekliğindeki iki adet direğe bağlanır.
• Ağ gözenekleri 10 cm genişliğinde ve kare şeklindedir.
• File ağının etrafında 5 cm genişliğinde bir bant bulunur. Bandın içinden elastik bir kablo geçer. Bu bant filenin gergin durmasını ve filenin etrafını çepeçevre sararak ağın korunmasını sağlar. Aynı zamanda köşelerde yer alan deliklerden geçirilen ipliklerle direklere bağlanmasını sağlar.

Tarafımızca imal edilen voleybol fileleri ticari ve bireysel kullanım için güvenle tercih edilebilir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda branda üzerine reklam ve özel isim eklemek gibi kişiselleştirme hizmetlerimiz mevcuttur. Voleybol Filelerimizin ebat, içerik, iplik ve ağ özellikleri, kullanım alanları gibi noktalar hakkında detaylı bilgi edinmek için web sitemizi inceleyebilirsiniz ve web sitemiz üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.


İlgili Sayfalar

Voleybol Filesi

Plaj Voleybol Filesi – Blog

Voleybol – V4


İlgili Ürünler

Voleybol Filesi - Yeşil&Siyah - GenelVoleybol Filesi - Amatör - Genel

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir