NODES SPORT NETTING KATALOG

Voleybol – V4

Voleybol – V4

Voleybol, dünyanın neredeyse her yerinde heyecanla oynanan ve seyredilen, oldukça sevilen en popüler spor dallarından biridir. Her yıl ulusal ve uluslararası turnuvalarda binlerce heyecanlı seyirci ile buluşmaktadır. Voleybol, bir voleybol filesi ile ikiye bölünmüş oyun alanında altışar oyuncudan oluşan iki takım ile oynanır. Oyunun amacı topu voleybol filesi üzerinden rakip takımın oyun alanına düşmesini sağlamak, rakip takımın ise aynı amaca ulaşmasını engellemeye çalışmaktır. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bir beden eğitimi öğretmeni olan William G. Morgan tarafından 1895 yılında ortaya çıkarılmış ve ilk kuralları Morgan tarafından yazılmıştır. Kısa süre sonra okullarda, spor organizasyonlarında ve farklı oyun alanlarında her iki cinsiyet tarafından da oynanmaya başlanmıştır. Daha sonra farklı ülkelere tanıtılmış ve zaman içinde tüm dünyada tanınan, severek oynanan ve izlenen oldukça popüler bir spor haline gelmiştir.

Voleybol farklı alan ve zeminlerde oynanabilir. Saha, 18×9 m² ölçülerinde ve dikdörtgen şeklindedir. Engebesiz ve kaymaz bir zemine sahip oyun alanında oynanır. Bu alan; spor salonu, plaj veya çim olabilir. Bu yüzden voleybol filesi de saha şartlarına uygun olarak seçilmelidir. Voleybol, genel olarak file üzerine kurulu bir oyundur. Düşey olarak orta çizginin üzerinde yer alarak sahayı ikiye bölen bir voleybol filesi ve 260-280 gram ağırlığındaki deri ya da sentetik deriden imal edilen bir voleybol topu kullanılır. Profesyonel voleybol filesinin yerden yüksekliği erkekler için 2,43 metre ve kadınlar için 2,24 metre boyundadır. File 1 metre genişliğinde, 9,50 metre uzunluğundadır. Kapalı ve açık oyun alanları için farklı materyaller ile üretilen voleybol fileleri mevcuttur.

Voleybol filelerinde filenin dayanıklılığı ve esnekliği son derece önemlidir. İç ve dış mekân koşullarına uyum sağlayabilmesi ve hızlı darbelere karşı esneme sağlaması gerekir. Üretimini yaptığımız Voleybol Filesi Ağları, voleybol filelerinde aranan tüm bu özellikleri sağlayarak kalitesi ve mukavemeti ile uzun yıllar kullanılanım sağlamaktadır. Üretim hattında ilk olarak filenin uygun ölçülerde kesim işlemi sağlanır. Daha sonra tüm gözleri kare olacak şekilde dikiş makinesinde teknik polyester dikiş iplikleri kullanılarak yüksek mukavemetli polyester brandalar ile kenarlarına biye çekimi sağlanır. Büyük bir ustalıkla üretimini yaptığımız Voleybol Filesi Ağlarımızı hem amatör hem de profesyonel kullanıma uygun olarak üretmekteyiz. Renk, file, iplik gibi özelliklerde kişiselleştirme hizmetlerimiz olduğu gibi, aynı zamanda file ve branda üzerine reklam, özel isim gibi birçok kişiselleştirme hizmeti sağlamaktayız. Voleybol Filesi Ağları ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Voleybol – V3


İlgili Ürünler

Plaj - Voleybol Filesi - Genel - Profesyonel

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir