NODES SPORT NETTING KATALOG

Neden Tenis ?

Neden Tenis ?

Tenis birçok kişi için olimpik sporlar arasında izlemesi ve oynaması en keyifli sporlardan biridir. Bunun yanı sıra getirileri bekleyeceğinizden çok daha fazla olabilir. Tenis erken yaşlarda başlandığı takdirde vücuda ciddi bir esneklik, kuvvet ve koordinasyon yeteneği kazandırıyor. Tenise vakit ayıran ve profesyonelleşebilen bir birey hayat boyu fiziksel, sosyal ve psikolojik olarak güçlenmenin yanı sıra, finans ve kariyer gibi önemli noktalarda pek çok avantaj sağlayabiliyor. Amatör olarak ilgilenmek için de çok keyifli ve faydalı bir hobi olabilir. Hareket ihtiyacını fazlaca karşılayan ve tüm vücudu koordine bir şekilde çalıştıran bir spor. Aynı zamanda sporcunun kendi yöntem ve stratejilerini geliştirmesine olanak sağlıyor. Bu şekilde hem fiziksel hem de zihinsel beceriler aktif olarak kullanılıyor ve geliştiriliyor.

Tenis Filesinin Oyundaki Yeri ve Özellikleri

Tenis farklı zeminlerden oluşabilen kortlarda oynanıyor. Kortu ortadan bölen Tenis Filesi ise sporcuların alanlarını belirleyerek puanlamayı sağlıyor. Yani tenisin, oyun kurgusu file etrafında şekillenen sporlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Tenis Filesi oyunu oluşturan en önemli faktörlerden biri olması dolayısıyla belirli ölçü ve özelliklere sahip olarak üretiliyor. Uluslararası Tenis Federasyonunun belirlediği ve Türkiye Tenis Federasyonunun da benimsediği standartlara göre Tenis Filesinin genel özellikleri şu şekilde:

• File 12,80 m uzunluğunda, orta yüksekliği 0,91 m’dir. Filenin asıldığı direklerin yüksekliği ise 1,07 m’dir.
• Filenin üst kısmından maksimum 0.8 cm kalınlığında çelik bir tel geçer. Bu tel kalınlığı 5 ila 6,5 cm arası bir bant ile örtülüdür. Çelik telin üzerinden genişliği en fazla 5 cm olan orta bant geçer. Orta bant yere sabitlenerek ağın yüksekliği ve gerginliği ayarlanır.
• Profesyonel müsabakalarda kullanılan filelerde, file bandının ve orta bandın rengi beyazdır.
• File ağının ağ gözleri tenis topunun geçemeyeceği büyüklükte dokunmuş olmalıdır. Gergin bir formda olmalı ve direklerin arasını tam doldurmalıdır.

Hem amatör kullanım için, hem de tüm standartlara uygun olarak profesyonel kullanım için üretilen Tenis Filelerimize mağazamızdan ulaşabilirsiniz. Tenis Filesi ve diğer ürünlerimizin içerik ve özelliklerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, detaylı bilgi alabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.


İlgili Sayfalar

Tenis Filesi
Tenis
Tenis Hakkında


İlgili ÜrünlerBu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir