NODES SPORT NETTING KATALOG

Kort Tenis Filesi – V2

Kort Tenis Filesi – V2

Tenis, dikdörtgen bir tenis kortunda raket ve topla iki kişi veya ikişer kişilik iki takım ile oynanan olimpik bir spordur. Oyuncular ellerindeki raketleri kullanarak içi boş lastik tenis topunu sahanın ortasındaki file üzerinden rakip sahaya göndermeye çalışır. 3 setten 2’sini veya 5 setten 3’ünü alan oyuncu veya takım oyunu kazanır. Orta çağ Fransa’sında el ile oynan bir oyundan ortaya çıktığı düşünülen tenis; günümüze yakın şekliyle ilk olarak 1873 yılında İngiltere’de oynanmış ve zaman içinde tüm dünyada yaygınlaşmıştır. 1877 yılında ilk tenis turnuvası Londra’da yapılmış; ülkemizde ilk tenis turnuvası ise 1900 yılında yapılmıştır. Ülkemizde düzenlenen turnuvaların ardından 1924 yılında Türkiye Tenis Federasyonu kurulmuştur.

Profesyonel bir tenis kortu 23.77m uzunluğunda ve 10.97m genişliğinde bir dikdörtgendir. Tenis Kortunu çevreleyen yan ve ana çizgiler bulunmaktadır. Servis çizgileri fileye 6.40m uzaklıkta paralel olarak uzanmaktadır ve servis çizgilerinin arka çizgilere olan uzaklığı 5.40m’dir. Tenis kortu 1.7m yüksekliğinde iki direğin arasına gerdirilmiş bir Tenis Filesi ile ikiye ayrılmıştır. File ağının gergin ve topun geçemeyeceği kadar sık dokunmuş olması gerekir. Filenin orta yüksekliği 0.91m, uzunluğu ise 12.80m’dir. Fileyi tutan çelik telin üzerinden geçerek yere sabitlenen orta bant ile ağın yüksekliği ve gerginliği ayarlanır. Çelik telin çapı 0.8cm, orta bandın genişliği ise 5cm olmalıdır. Tenis Filesi Ağı için kullanılan iplikler poyamid ve polieliten gibi endüstriyel özel ipliklerdir.

Tenis Filesi Ağının üretim hattındaki ilerleyişinde öncelikle yüksek mukavemetli Naylon iplikler ile dokunulmuş ağlar belirli ölçülerde kesilir. Brandalar belirli ebatlarda kesildikten sonra yüksek mukavemetli polyester iplikler ile dikiş makinesinde öncelikli olarak yan ve alt bölgesi dikilir. Alt ve yan bölge dikiminden sonra üst bölgeye gerdirme işlemini sağlayacak olan çelik halat yerleştirilerek üst branda birleştirme işlemi sağlanır. Dikiş işlemi biten ürünler, yüksek baskı kuvvetli makineler yardımıyla belirli alanlarında pirinç krom kuş gözleri açılır. Tüm bu işlemlerin ardından ürünün bağlantılarının yapılabilmesi için montaj iplikleri belirli ebatlarda sıcak havya yardımıyla kesilir ve Tenis Filesinin içerisine eklenerek sarma işlemi yapılır. Tenis Filesi, spor fileleri ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.


İlgili Ürünler

Tenis Ağı - Nodes Nets - Pro-bTenis Filesi - Maç Filesi - Yakın DetayTenis Orta Bant (3)


İlgili Yazılar

Kort Tenis Filesi

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir